Kot Farkı Sıfıra Yakın!

Zemin ses yalıtımı ihtiyaçlarını karşılayan FoamCell Akustik Zemin Şiltesi kot farkı oluşturmadan kullanılan eşsiz bir üründür. FoamCell Akustik şilte Parke ve şap altında kullanılarak yüksek ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlayarak mekanları daha konforlu hale getirir, çökme ve benzeri durumlar yaşanmaz.

Hem Ekonomik Hem Hızlı

Zemin ses yalıtımında bir adımdan daha öte olan FoamCell Akustik Şilte uygulanması ve fiyatı bakımından da diğer şilte ve yalıtım malzemelerine göre en ekonomik ürün olarak kendini göstermektedir. Uygulaması kolay olan ürün için işçilik ve gereksiz masraflardan kurtulursunuz. Ortalama yüzde 45 daha ekonomiktir.

  • ZEMİN SES YALITIMI

    FoamCell Akustik Şilte yüksek zemin ses yalıtımı sağlayarak daha huzurlu alanlar oluşturur

  • ISI YALITIMI

    Akustik Şilte  0,026 W/m.K ısı yalıtım katsayısına sahip yüksek ısı yalıtım ürünüdür.

  • DARBE VE TİTREŞİM EMİCİ

    Akustik Şilte  darbe ve titreşimleri emerek yüksek frekanslı sesleri de absorbe eder

Nerelerde Kullanılır

AKUSTİK ŞİLTE

Yüzer Şap Zemin Yalıtımı

Yüzer şap oluşturmak için masif tabaka ile şap arasında ayırıcı bir görev üstlenir. İki tabakanın birbirine teması engellenirken hava doğuşumlu seslerin yanında darbe ve titreşim kaynaklı seslerin yalıtımı sağlanır.

1
Parke Altı Ses İzolasyonu

Parke altı ses izolasyonu sağlamak için şap ile parke arasında ayırıcı görevi üstlenir. İki tabakanın birbirine temasını engelleyererek hava doğuşumlu ve darbe titreşim kaynaklı seslerin yalıtımını sağlar.

2
Duvar Ses Yalıtımı

Binalarda ortak duvar ses yalıtımı sağlar. Sıva vb işçilikten tasarruf sağlar. Çift taraflı uygulamalarda 67dB ‘e varan ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlar.

3
Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ve çatı uygulamalarında da etkileyici sonuçları bulunan FoamCell Akustik Şilte tavana yapılacak uygulama ile ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlayarak yüksek performans gösterir. Tavanda da iki kat alçıpan arasına uygulanır farklı hava boşlukları ve mineralli cam yünü ses yalıtım değeri ihtiyaç duyulan maksimum seviyeye çıkarılır.

4
İki Alçıpan Arası Ses Yalıtım

İki veya daha fazla katmanlardan oluşan alçıpanların arasına yerleştirerek ve farklı kalınlıklarda hava boşlukları bırakılarak ve mineralli camyünü takviyesi yapılarak duvar ve tavan gibi tüm alanlarda istenilen veya ihtiyaç duyulan seviyede ses yalıtımı sağlanır. Böylece ev, ofis, home sinema gibi bir çok alanda yüksek ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanır.

5
Çatı Ses ve Isı Yalıtımı

Çatıda şapların altında veya çatıların ahşap tavanlarının ters yüzeylerinde uygulanarak sıcak ve soğuk havalarda üst katlarda meydana gelen hava değişimleri engellenerek iklimlendirmeye yardımcı olur. Su yalıtım malzemesinin (membran+Osb) üzerine döşenerek su yalıtımına da katkı sağlamaktadır. Disco vb gürültü mekanların tavanlarından kaçan sesleri engelleyerek daha sessiz caddeler oluşturur.

6
Yerden Isıtma Ses Yalıtımı

Yerden ısıtmalı sistemlerde mümkünse şap altı geç kalınmış ise parke altında perfore serili FoamCell Akustik şilte kullanılarak ses yalıtımı sağlanırken aynı zamanda ısının parke üstü geçisi sağlanır.

7
Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altına serilerek döşenir. 

38dB
10mm
Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altına serilerek uygulanır  
şap – osb – parke arasında FoamCell Akustik şilte bulunmaktadır.

44dB
32mm
Zemin Ses Yalıtımı

Kereste Kirişle Zemin Ses Yalıtımı

Zemin kereste kirişle min 40 max 60cm aralıklarla döşenir 
Kirişlerin üzeri 12mm OSB döşenir
Kiriş altında ve OSB üstünde FoamCell Akustik Şilte bulunur.

48dB
227mm
Yükseltilmiş Döşeme Ses Yalıtımı

Kereste Kirişle Zemin Ses Yalıtımı

Zemin kereste kirişle min 40 max 60cm aralıklarla döşenir 
Kirişlerin üzeri 12mm OSB döşenir
Kiriş aralarında Mineral Camyünü serilir
Kiriş altında ve OSB üstünde FoamCell Akustik Şilte bulunur.

52dB
227mm
Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Şilte Ses Yalıtımı

Zemin şap altında serilerek uygulanır 
Şap altında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.

38dB
10mm
Parke ve Şap Altı Ses Yalıtımı

Parke ve Şap Altı Zemin Ses Yalıtımı

Şap altına ve parke altında serilerek uygulanır 

46dB
20mm

Zemin Yalıtımında Performans

İsteilen renkte üretilen akustik şilte, top olarak 30m2 veya 45m2 olarak üretilmektedir. Mutlu Akustik olarak öncelikli müşterilerimize sunduğumuz ürünümüz, muadil ürünlerden farklı olarak şap altı veya parke altı kullanımlarında çökme yapmaz ve daha uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Mantar şilte ve kauçuk şiltelere göre %40 daha fazla ses yalıtımı sağlayan akustik şilte, bu özellikleri sayesinde kullanım alanlarında beklentilerin ötesinde sonuç vermektedir. Fiyat bakımından da yine diğer şiltelere göre en ekonomik ürün olan akustik şilte, diğer ürünlere kıyasla ortalama yüzde 40-45 arasında daha ekonomiktir.

Ses ve Isı Yalıtımı

Akustik şilte, parke altı şilte ve şap altı şilte bina ses yalıtımında kullanılmakla birlikte nem, soğuk ve sıcaklara karşı ekstra bir koruma sağlamaktadır. Katlar arasında ısı ve ses yalıtımı sağlar. Ses yalıtımı ve ısı yalıtımı uygulamasının ülkemizde yasal olarak yapılması zorunluluğunun bulunmasın ve daha rahat bir yaşam adına son derece etkili olmasından dolayı daha sık kullanılan ve kullanımı ile beklentileri daha iyi karşılayabilen akustik şilte, kışın sıcak, neme karşı dayanıklı, sessiz, küf ve mantar oluşumunu engelleyerek konforlu ortamların oluşmasında son derece etkili özelliklere sahiptir. Ses Yalıtım değeri uygulamaya göre  52dB e kadar çıkan akustik şiltenin ısı yalıtım değeri  0,026 W/m.K gibi bir oranla çok ciddi oranda ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Her Alanda Kullanıma Uygun

Katlar arasında ses yalıtımı sağlamak için  şap altı ses yalıtımı bariyeri olarak kullanılabilen akustik şilte, bitişik nizam daireler arasında duvar ses yalıtımı sağlamak için de kullanılmaktadır. Tesislerin mekanik odalarında, makine dairelerinde de kullanılarak yaşanan rahatsız edici seslerin engellenmesini büyük oranda sağlayan akustik şilte, tek başına 10mm için 38dB ses yalıtımı sağlerken 5mm ile 32dB ses yalıtımı sağlayarak genelde başka bir ses yalıtım malzemesine ihtiyaç duymadan ses sorunlarını çözerek yüksek performans sağlar ve seslerin yüksek oranda azaltma sağlayabilme özelliklerine sahip eşsiz bir üründür. Küf oluşturmama ve anti bakteriyel özelliklere sahip olması sayesinde uzun süre dayanıklılığını koruyabilen akustik şilte, iklimlendirme kanallarında da kullanılabilmektedir.

Akustik Şilte Avantajları

FoamCell Akustik şilte isteğe göre B sınıfı yanmazlık sertifikasına sahip olarak üretilir. Akustik şilte, FR serisine de sahiptir. Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun şekilde üretilerek insan sağlığına etki edecek zararlı maddelerin içermediği yapılan testler sonunda ispatlanmıştır. RoHS belgesine sahip olan ses yalıtım malzemesi, anti bakteriyel olması sayesinde küflenme gibi durumlara karşı korunaklıdır. Su geçirmez özelliği ile imal edilen ürün, uzun süre kullanıma açık ve dayanıklı bir üründür. Köşelerde ve üste bindirmelerde kolaylıkla şekil alabildiği için uygulama alanında kolaylık sağlamaktadır. Basınç altında kalıcı çökme yaşanmadığı için formunu kaybetmeden uzun süre dayanaklılığını koruyabilen akustik şilte, birçok yönüyle muadil ürünlere göre çok daha avantajlıdır. Akustik Kumaş Panel Soundtex Akusik Keçe Kumaş veya diğer Akustik Malzemeler ile ilgili ürünlerimizi incelemek isterseniz www.sesyalitimigo.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.