Çökme Yapmaz

FoamCell muadil ürünlerden diğer farkı  şap altı veya parke altı kullanımlarında çökme yapmaz ve daha uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Mantar şilte ve kauçuk şiltelere göre %41 daha fazla ses yalıtımı sağlayan Foamcell , bu yönü ile kullanım alanlarında beklentilerin ötesinde sonuç vermektedir.

Daha Ekonomiktir

Ses yalıtımında her adımda önde olan FoamCell Akustik Şilte Fiyatı bakımından da yine diğer şiltelere göre en ekonomik ürün olarak kendini göstermektedir. Kıyaslandığında diğer ürünlere göre ortalama yüzde 45 daha ekonomiktir. Bu bütçenizi etkileyen önemli bir faktördür.

  • SES YALITIMI

    Akustik Şilte yüksek ses yalıtımı sağlayarak daha huzurlu alanlar oluşturur

  • ISI YALITIMI

    Akustik Şilte  0,026 W/m.K ısı yalıtım katsayısına sahip yüksek ısı yalıtım ürünüdür.

  • DARBE VE TİTREŞİM EMİCİ

    Akustik Şilte  darbe ve titreşimleri emerek yüksek frekanslı sesleri de absorbe eder

Nerelerde Kullanılır

AKUSTİK ŞİLTE

Yüzer Şap Zemin Yalıtımı

Yüzer şap oluşturmak için masif tabaka ile şap arasında ayırıcı bir görev üstlenir. İki tabakanın birbirine teması engellenirken hava doğuşumlu seslerin yanında darbe ve titreşim kaynaklı seslerin yalıtımı sağlanır.

1
Parke Altı Ses İzolasyonu

Parke altı ses izolasyonu sağlamak için şap ile parke arasında ayırıcı görevi üstlenir. İki tabakanın birbirine temasını engelleyererek hava doğuşumlu ve darbe titreşim kaynaklı seslerin yalıtımını sağlar.

2
Duvar Ses Yalıtımı

Binalarda ortak duvar ses yalıtımı sağlar. Sıva vb işçilikten tasarruf sağlar. Çift taraflı uygulamalarda 67dB ‘e varan ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlar.

3
Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ve çatı uygulamalarında da etkileyici sonuçları bulunan FoamCell Akustik Şilte tavana yapılacak uygulama ile ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlayarak yüksek performans gösterir. Tavanda da iki kat alçıpan arasına uygulanır farklı hava boşlukları ve mineralli cam yünü ses yalıtım değeri ihtiyaç duyulan maksimum seviyeye çıkarılır.

4
İki Alçıpan Arası Ses Yalıtım

İki veya daha fazla katmanlardan oluşan alçıpanların arasına yerleştirerek ve farklı kalınlıklarda hava boşlukları bırakılarak ve mineralli camyünü takviyesi yapılarak duvar ve tavan gibi tüm alanlarda istenilen veya ihtiyaç duyulan seviyede ses yalıtımı sağlanır. Böylece ev, ofis, home sinema gibi bir çok alanda yüksek ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanır.

5
Çatı Ses ve Isı Yalıtımı

Çatıda şapların altında veya çatıların ahşap tavanlarının ters yüzeylerinde uygulanarak sıcak ve soğuk havalarda üst katlarda meydana gelen hava değişimleri engellenerek iklimlendirmeye yardımcı olur. Su yalıtım malzemesinin (membran+Osb) üzerine döşenerek su yalıtımına da katkı sağlamaktadır. Disco vb gürültü mekanların tavanlarından kaçan sesleri engelleyerek daha sessiz caddeler oluşturur.

6
Yerden Isıtma Ses Yalıtımı

Yerden ısıtmalı sistemlerde mümkünse şap altı geç kalınmış ise parke altında perfore serili FoamCell Akustik şilte kullanılarak ses yalıtımı sağlanırken aynı zamanda ısının parke üstü geçisi sağlanır.

7

Daha Fazla Performans

Sarı Şilte, gri şilte, siyah şilte , Yeşil şilte gibi standart renklerinde üretilen FoamCell akustik şilte, top olarak 30m2 45m2 ve farklı ölçülerde rulo ve plaka olarak  üretilmektedir. Mutlu Akustik olarak müşterilerimize sunduğumuz ürünümüz, muadil ürünlerden farklı olarak şap altı veya parke altı kullanımlarında çökme yapmaz ve daha uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Mantar şilte ve kauçuk şiltelere göre %40 daha fazla ses yalıtımı sağlayan akustik şilte, bu özellikleri sayesinde kullanım alanlarında beklentilerin ötesinde sonuç vermektedir. Tavan ses yalıtımı zemin ses yalıtımı ve duvar ses yalıtımı için kullanılabilen ürün fiyat bakımından da yine diğer şiltelere göre en ekonomik ürün olan akustik şilte, diğer ürünlere kıyasla ortalama yüzde 45 daha ekonomiktir.

Ses ve Isı Yalıtımı

Akustik şilte, bina ses yalıtımı kullanılmakla birlikte nem, soğuk ve sıcaklara karşı ekstra bir koruma sağlamaktadır. Ses yalıtımı ve ısı yalıtımı uygulamasının ülkemizde yasal olarak yapılması zorunluluğunun bulunmasın ve daha rahat bir yaşam adına son derece etkili olmasından dolayı daha sık kullanılan ve kullanımı ile beklentileri daha iyi karşılayabilen akustik şilte, kışın sıcak, neme karşı dayanıklı, sessiz, konforlu ortamların oluşmasında son derece etkili özelliklere sahiptir. Ses Yalıtım değeri 38dB e kadar çıkan akustik şiltenin ısı yalıtım değeri  0,026 W/m.K gibi bir oranla çok ciddi oranda ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Her Alanda Kullanıma Uygun

Katlar arasında ses yalıtımı sağlamak için  şap altı ses yalıtımı bariyeri olarak kullanılabilen akustik şilte, bitişik nizam daireler arasında duvar ses yalıtımı sağlamak için de kullanılmaktadır. Tesislerin mekanik odalarında, makine dairelerinde de kullanılarak yaşanan rahatsız edici seslerin engellenmesini büyük oranda sağlayan Foamcell şilte, tek başına 10mm için 38dB ses yalıtımı sağlerken 5mm ile 32dB ses yalıtımı sağlayarak genelde başka bir ses yalıtım malzemesine ihtiyaç duymadan ses sorunlarını çözerek yüksek performans sağlar ve seslerin yüksek oranda azaltma sağlayabilme özelliklerine sahip eşssiz bir üründür. Küf oluşturmama ve antibakteriyel özelliklere sahip olması sayesinde uzun süre dayanıklılığını koruyabilen FoamCell, iklimlendirme kanallarında da kullanılabilmektedir.

Akustik Şilte Avantajları

B sınıfı yanmazlık sertifikasına sahip olan FoamCell alev yürütmezdir. Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun şekilde üretilerek insan sağlığına etki edecek zararlı maddelerin içermediği yapılan testler sonunda ispatlanmıştır. RoHS belgesine sahip olan ses yalıtım malzemesi, anti bakteriyel olması sayesinde küflenme gibi durumlara karşı korunaklıdır. Su geçirmez özelliği ile imal edilen ürün, uzun süre kullanıma açık ve dayanıklı bir üründür. Köşelerde ve üste bindirmelerde kolaylıkla şekil alabildiği için uygulama alanında kolaylık sağlamaktadır. Basınç altında kalıcı çökme yaşanmadığı için formunu kaybetmeden uzun süre dayanaklılığını koruyabilen akustik şilte, birçok yönüyle muadil ürünlere göre çok daha avantajlıdır.

Zemin Ses Yalıtımı

Binalarda, konutlarda, apartman dairelerinde ve iş merkezlerinde oluşan rahatsız edici seslerin önüne geçebilmek için kullanılması gereken bazı ürünler bulunmaktadır. Akustik şilte, bu alanda kullanılabilecek en sağlıklı ve en dayanıklı ürünlerden biri olup beklentileri üst düzeyde sağlamaktadır. Zemin ses yalıtımı alanında başarılı sonuçlar vermesinden dolayı mühendis ve mimarlar tarafından kullanımı tercih edilmektedir.

Duvar Ses Yalıtımı

Komşu duvar ses yalıtımı, oldukça önemli bir işlemdir. Rahatsız edici seslerin iç mekana yansıması, aile içinde yaşanabilecek huzursuzluklara neden olmaktadır bu da ilerleyen zamanlarda komşu ilişkilerini zedelemektedir. Özellikle çocuklu aileler için çok daha önemli olan komşu duvar ses yalıtımı alanında kullanılabilen akustik şilte ile bu tip sorunları kökünden çözebilirsiniz. İnşaat halinde olan konutlarda daha rahat uygulanabilmesinin yanında, tamamlanmış inşaatlarda da uygulanabilmektedir.

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı, üst kattan gelen seslerin engellenmesi adına önemli bir yere sahiptir. Bu alanda da kullanılabilen akustik şilte sayesinde yaşanabilecek tüm gürültü ve rahatsız edici seslerin önüne geçebilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli olan ekibimizden destek alarak beklentilerinizi en üst düzeyde karşılamalarını talep edebilirsiniz.

Tuğla Duvar Ses Yalıtımı

Hafif Tuğla Duvar Ses Yalıtımı

Duvarın her iki tarafı tek kat alçı ile kaplanmış standart hafif tuğladan oluşmaktadır. Alçıpan altında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.

34dB
140mm
Alçıpan Duvar Ses Yalıtımı

Tek Katmanlı Alçıpan Duvar Ses Yalıtımı

50mm bölme duvar profilinden oluşan duvarın her iki tarafı 12.5mm alçı levhadan oluşmaktadır. Alçı Levha altında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır. Boşlukta Mineral camyünü kullanılmamıştır.

34dB
75mm
Tuğla Duvar Ses Yalıtımı

Kalın Tuğla Duvar Ses Yalıtımı

Duvarın her iki tarafı 20mm alçı levha ile kaplanmış 150mm kalınlığında tuğladan oluşmaktadır. Alçı levha altlarında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.

46dB
190mm
Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Çift Katmanlı Alçıpan Duvar Ses Yalıtımı

70mm Bölme duvarın her iki tarafı iki kat alçı levha ile kaplanmıştır. 
Alçı levha aralarında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.

49dB
95mm
Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Çift Katmanlı Alçıpan Duvar Ses Yalıtımı

75mm Bölme duvarın her iki tarafı iki kat alçı levha ile kaplanmıştır. 
Alçı levha aralarında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.
Hava boşluğu 60mm ve mineral camyünü levha takviyesi yapılmıştır.

54dB
125mm
Bims Duvar Ses Yalıtımı

Bims Ortak Duvar Ses Yalıtımı

190mm bims duvarın her iki tarafı tek kat alçı levha ile kaplanmıştır. 
Alçı levha ve bims arasında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.

56dB
190mm
Bims Duvar Ses Yalıtımı

Bims Ortak Duvar Ses Yalıtımı

140mm duvarın her iki tarafı iki kat alçı levha ile kaplanmıştır. 
Yapıştırma alçı levha aralarında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.

56dB
140mm
Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Çift Katmanlı Alçıpan Duvar Ses Yalıtımı

Çift Katmanlı 90mm bölme duvarın her iki tarafı iki kat alçı levha ile kaplanmıştır. 
Alçı levha aralarında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.
Hava boşluğu 100mm ve mineral camyünü levha takviyesi yapılmıştır.

67dB
300mm
Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altına serilerek döşenir. 

38dB
10mm
Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altına serilerek uygulanır  
şap – osb – parke arasında FoamCell Akustik şilte bulunmaktadır.

44dB
32mm
Zemin Ses Yalıtımı

Kereste Kirişle Zemin Ses Yalıtımı

Zemin kereste kirişle min 40 max 60cm aralıklarla döşenir 
Kirişlerin üzeri 12mm OSB döşenir
Kiriş altında ve OSB üstünde FoamCell Akustik Şilte bulunur.

48dB
227mm
Yükseltilmiş Döşeme Ses Yalıtımı

Kereste Kirişle Zemin Ses Yalıtımı

Zemin kereste kirişle min 40 max 60cm aralıklarla döşenir 
Kirişlerin üzeri 12mm OSB döşenir
Kiriş aralarında Mineral Camyünü serilir
Kiriş altında ve OSB üstünde FoamCell Akustik Şilte bulunur.

52dB
227mm
Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Şilte Ses Yalıtımı

Zemin şap altında serilerek uygulanır 
Şap altında FoamCell Akustik Şilte bulunmaktadır.

38dB
10mm
Parke ve Şap Altı Ses Yalıtımı

Parke ve Şap Altı Zemin Ses Yalıtımı

Şap altına ve parke altında serilerek uygulanır 

46dB
20mm
Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan da 12mm alçıpan 
Tavan ve alçıpan arasında FoamCelliyer kullanılır.
Gerekli görülürse taşıyıcılar akustik seçilebilir.

38dB
122mm
Tavan Ses Yalıtımı ve Isı Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı

Tavanda 18mm Alçıpan 
Tavanda ve Alçıpan arasında FoamCell  
Boşluk Mineral Camyünü destekli 
Gerek görülürse taşıyıcılar akustik seçilebilir.

46dB
128mm
Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı Çift Kat

Çift kat 12+15mm alçıpan 
Alçıpan aralardında FoamCell bulunmaktadır.
Akustik Taşıyıcı 

54dB
147mm
Profesyonel Tavan Ses Yalıtımı

Sessiz Tavan Ses Yalıtımı

Çift kat 15+15mm alçıpan
Akustik taşıyıcı
100mm Mineral Camyünü
Her alçıpan arasında 10mm FoamCell Akustik Şilte Bariyer

60dB
150mm